furdemo4

Täna korraldasid erinevate riikide organisatsioonid Tallinnas Tammsaare pargis rahvusvahelise meeleavalduse karusloomafarmide keelustamise toetuseks Baltimaades. Üritusel osales ligi 100 meeleavaldajat, kes kandsid tumedaid riided, et mälestada oma elu kaotanud miljoneid karusloomi ja rõhutada tugevat koostööd erinevate maade loomakaitsjate vahel.

 Üritusel pidasid kõnesid loomaõiguslike organisatsioonide esindajad Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast. Kõnedes rõhutati rahvusvahelise koostöö olulisust karusloomafarmide keelustamisel. Tegemist oli viimaste aastate suurima karusnahateemalise meeleavaldusega Eestis.

 “Karusloomafarmides kannatavad ja surevad suur hulk loomi luksuskauba nimel. Seetõttu on farmide keelustamise temaatika väga aktuaalne kõigis Balti riikides,” ütles Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürson. “Meil on hea meel, et meeleavaldusel osales nii palju inimesi, kes saatsid avalikkusele sõnumi, et karusloomafarmide keelustamine oleks õige samm.”

“On aeg ühildada seadused ühiskondlike väärtustega. 65 protsenti Läti elanikkonnast toetab karusloomafarmide keelustamist. Seega usume, et ka Läti farmide aeg on lõppemas,” selgitas Aivars Andersons Läti organisatsioonist Dzīvnieku brīvība.

Ürituse peakorraldaja on organisatsioon Loomade Nimel. Meeleavaldusel osalesid Eestist MTÜ Loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Lätist loomaõiguslik organisatsioon Dzīvnieku brīvība, Leedu organisatsioonid Tušti narvai ja Už gyvūnų teises, Poolast Otwarte Klatki, Soomest Oikeutta Eläimille, Hollandist Ongehoord, Valgevenest Vega Mara jt.

Meeleavaldus toimus Balti Loomaõiguslaste Kogunemise noortevahetuse raames. Noortevahetus toimus Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ toetusel.

eu_flag-2015

Vaata pilte SIIT

Ligi 100 inimest osales rahvusvahelisel karusloomafarmide keelustamist toetaval meeleavaldusel