Palvekiri karusloomakasvatuse toetajatele

Juuli viimasel nädalal andsid Karusloomakasvatajate Aretusühingu juhatuse liikmed Aado Oherd ja Leander Pragi riigikogu maaelukomisjonile üle petitsiooni, milles nõutakse karusloomakasvatuse keelustamise protsessi lõpetamist. Petitsioonile andsid oma allkirja 54 põllumajandusettevõtet, seltsi ja ühingut. Täpne nimekiri SIIT!

Karusnaha tootmine on julm ja ebavajalik tööstusharu, mille koht pole kaasaegses ühiskonnas! Värskemad teadusuuringud väidavad, et karusloomakasvatustes pole võimalik tagada loomade heaolu. Võttes arvesse karusloomafarmide suurt problemaatilisust, leiame, et ainus lahendus on farmide keelustamine. Kutsume üles kirjutama allakirjutanud firmadele, et avaldada nördimust julma ja ebavajaliku tööstusharu toetamise üle. Lisaks kutsume üles boikoteerima allkirjutanud firmade toodangut, kuni nad on end väärinformatsiooni sisaldavast avaldusest avalikult distantseerinud.

Kui nõustud, et karusloomafarmid ei peaks Eestis lubatud olema, kopeeri allolev kiri ja saada see allakirjutanud organisatsioonidele. Nimekiri meiliaadressidega asub pärast kirja. 

———————————————-

Tere

Pöördun teie poole, kuna olete allkirjastanud Riigikogu esimehele ja maaelukomisjoni esimehele suunatud petitsiooni, milles nõuate karusloomakasvatuse keelustamise protsessi lõpetamist Riigikogus.

Tarbijana ning karusloomakasvatuse keelustamise pooldajana soovin avaldada sügavat pettumust, et olete otsustanud toetada julma ja Eesti mainet kahjustava majandusharu püsimist ajal, mil üha enam Euroopa riike liigub karusloomakasvatuse keelustamise suunas. Leian, et metsikute liikide pidamine tehistingimustes üksnes karusnaha tootmise eesmärgil on vale.

Sama arvamust jagab TNS Emori 2014. aasta andmetel 58% eestimaalastest. Ühtlasi andis üle 10 000 inimese oma toetuse karusnaha keelustamisele, allkirjastades 2015. aastal samasisulise Riigikogule esitatud petitsiooni. Karusloomakasvatus on eetilistel põhjustel juba täielikult või osaliselt keelatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias, Bulgaarias, Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias, Uus-Meremaal ja mujal. Vastavasisulist seadusandlust kaalutakse parasjagu Belgias, Saksamaal ja Tšehhis. Keelustamist toetab ülekaalukalt ka nimetatud riikide üldsus. Karusloomakasvatus on majanduslikult marginaalne ning keskkonda saastav tegevusala, mis ei ole kooskõlas ühiskonna, sealhulgas ka teie klientide väärtustega.

Ülalolevat silmas pidades soovin teatada, et keeldun teie ettevõtte tooteid ostmast senikaua, kuni te pole oma seisukohta kõnesolevas küsimuses muutnud ja karusloomakasvatuse keelustamise protsessi lõpetamist toetava petitsioonile antud toetusest avalikult loobunud.

Lugupidamisega

(Sinu nimi)

———————————————-

Kirjasaajad: info@epkk.ee; agri@hkscan.com; info@eptk.ee; estpig@estpig.ee; eesti.lihaveis@gmail.com; Jakobi.einar@gmail.com; info@mesinikeliit.ee; info@toiduliit.ee; kalle@taluliit.ee; ejs@ejs.ee; rto@hot.ee; ttl@kodu.ee; pltl@estpak.ee; jarvatu@gmail.com; info@ivtl.ee; albu.vald@albu.ee; piim@farmi.ee; epiim@epiim.ee; info@airan.ee; info@dimedium.ee; info@sagro.ee; info@grynefee.ee; kevili@kevili.ee; anu@anuait.ee; lounapagarid@lounapagarid.ee; oyest@estpak.ee; info@tartuagro.ee; ppuskar@alltech.com; juhataja@kmoy.ee; eramets@eramets.ee; adavere@agro.ee; info@vaatsaagro.ee; vaatsaagro@vaatsaagro.ee; lenno.link@trigondairy.com; info@loomadenimel.ee