rabbit_3053963b

Igaüks meist on käinud mõnes kalu, linde, loomi ja lemmikloomatarbeid müüvas poes ja silmanud klaaspuurides siblivaid jäneseid, hiiri, merisigu; kuulnud ringiratast lendavate papagoide kisa. See väike loomake võib oma klaasist kodus küll armas välja näha, kuid loomapoodides letile laotud tegelaste elud on kõike muud kui armsad ja külluslikud.

Loomapoed kohtlevad loomi kui kaupa, mille abil raha teenida. Linde, hamstreid, hiiri, kalu, sisalikke ning mõnedes riikides isegi kasse ja koeri hoitakse päevast päeva silmnähtavalt liiga väikestes puurides ning tihti on massiliselt loomi pandud ühte puuri, kus neil ei ole piisavalt ruumi elamiseks ja tegutsemiseks. Hiired ronivad hulgakesi üksteise otsas, vastsündinud hiirebeebid seal juures, kes tihti trampimisele vastu ei pea. Kalad ujuvad üksluistes ja räpastes akvaariumites edasi-tagasi, eksootiliste lindude loomuomased vajadused on samuti piiratud. Loomadele ei tagata vigastuste puhul arstiabi.

Teine teema on veel loomade transportimine poodidesse. Loomad pannakse väikestesse ja pimedatesse kastidesse ning neid ei varustata toidu ja joogiveega, ei puhastata kaste väljaheidetest. Mahakantud loomi külmutatakse mõnel pool elusalt.

Eestis on loomapoodidele kehtestatud küll karmimad tingimused, aga see ei tähenda, et probleemi poleks. Kõik loomad väärivad ühtselt armastust ja seda mitte ainult külmade klaaside tagant. Kuidas sina saad kaasa aidata?

  • Boikoteeri kaupluseid, mis tegelevad ükskõik milliste loomadega äritsemisega
  • Kui soovid võtta lemmiklooma, on seda kõige parem teha hoiupaikadest või pakkuda kodu mõnele leitud või päästetud loomale
  • Kui näed kuskil loomapoes ebasobivaid tingimusi või väärkohtlemist, teata sellest loomakaitseorganisatsioonidele või ametiasutustele

 

Allikas: http://www.peta.org/issues/companion-animal-issues/pet-trade/pet-shops/

Foto: Alamy

 

 

 

 

 

Kurbus klaaspuuride taga