15304451_1537358972959291_2849358830654421571_o

Igal aastal transporditakse Euroopa Liidu piires vähemalt 1 miljard kodulindu ja ligi 37 miljonit veist, siga, kitse ja hobust.

Loomi viiakse ühest punktist teise kitsastes veokites, tihti võib teekond kesta mitmeid päevi ja seda ilma puhkepauside, toidu ja veeta ning loomade jaoks võivad reisi tagajärjed olla dehüdratsioon, vigastused ja haigused, mis tihti lõppevad surmaga. Tiinetele loomadele ei pakuta erikohtlemist ega abi sünnitusel, samuti peavad noored võõrutamata vasikad seisma tundide kaupa janu ja nälja käes vaeveldes puupüsti täis suurtes masinates, mille sihtkoht on vaat et julmemgi, kui teekond – tapamaja.

Viis aastat kestnud Eyes on Animals ja TSB/AWF poolt läbi viidud uuring (2010-2015) näitas, et Bulgaaria riigipiiril, mis on kurikuulus EL-ist lahkumistee, 70% kontrollitud veokitest rikkusid EL transpordiseadust. Uurijate meeskonnad leidsid nälgivaid loomi, kes olid jäetud 24 tunniks otsese päikesevalguse kätte pargitud veokisse ilma joogiveeta, lambaid, kes ootasid 5 päeva, kuni nende teekond jätkus ja seisid surnuks tallatud liigikaaslaste laipadel. Masinad, millega loomi veetakse, ei ole loomade vedamiseks kavandatud ning transpordiga ei kaasata veterinaarametnikke.

Loomade Nimel ühes kõikide teiste maailma loomaõigusorganisatsioonidega kutsub üles inimesi kasutama oma häält selleks, et loomade julm pikamaatransport saaks peatatud. Elusloomade transport tuleks piirata loomade puhul 8le tunnile ja lindude puhul 4le tunnile, ühtlasi tuleks loomadele pika sõidu jooksul tagada söögi, arstiabi ja joogivee olemasolu.

Anna enda allkiri siin: http://www.stopthetrucks.eu/en/?lang=et ja aita liikuda sammukese võrra lähemale loomade paremale kohtlemisele.

Aitäh! Oled hea!

 

allikas: http://www.stopthetrucks.eu/en/?lang=et

foto: Jo-Anne McArthur

Aita peatada loomade pikamaatransport!