5-reasons-why-animal-circuses-in-the-u-s-need-to-be-banned-now

20.-28. detsembrini annab Tallinnas Lasnamäe Prisma juures etendusi Viktor Nikulini rändtsirkus, mis kasutab külastajate meele lahutamiseks loomi, sealhulgas karusid.

Ei tohiks enam kellelegi üllatuseks tulla asjaolu, et loomad ei tee tsirkustes trikke vabatahtlikult ning nende dresseerimiseks kasutatakse vägivaldseid meetodeid. Kuna jõuluaeg on teadagi see periood aastas, mil inimeste südamed võtab üle hell ja soe meeleolu, siis on tsirkuseetenduste külastamine just eriti vastuoluline pühade ajal. Filme, saateid, kontserte, etendusi ja muid sääraseid leidub jõuludel meelelahutuseks aga küll. Seega – milleks loomatsirkus?

Tsirkus tekitab loomadele suurt stressi ning seal ei ole tagatud metsloomade heaolu. Lapsed näevad ja saavad aru, kui loomadega vägivaldselt käitutakse. Lisaks võib loomatsirkuse nägemine tekitada neis alateadlikult tunde, justkui loomad olekski mõeldud erinevaid trikke sooritama. Psühholoogide ja zooloogide sõnul rikub see laste väärtushinnanguid ja loob loodusest moonutatud ettekujutuse. Sageli on tsirkuseloomad seadusevastaselt vabast loodusest püütud ning jäänud juba varases eas ilma oma vanematest. Loomade trikitamine tsirkuses vaatajate lõbu nimel on ebaloomulik ja ebaeetiline, mistõttu tasuks loomatsirkuse külastamisest hoiduda. Eriti kurb on aga see, kui inimesed lähevad loomadega tsirkuseetendustele jõuluajal, mis peaks olema heategude ja hoolivuse aeg.

Loomade Nimel kutsub Sind ühinema loomatsirkuste vastase meeleavaldusega 20. detsembril, Lasnamäe Prisma ees, kell 16.00! Pane soojalt riidesse, võta kaasa plakatid ning aita meil seista loomade eest! Tartu ja pärnu on loomatsirkused juba keelustanud. Kaotame need ka Tallinnas ära!

Ürituse facebook’i eventi näed siin: https://www.facebook.com/events/228140940954696/ 

 

 

 

Loomatsirkus taas Tallinnas jõulude ajal.