6428604687_e1bbb4b5a4_b

Eelmisel aastal Otepää Winterplace talvepargis püsti pandud jõuluvana põhjapõtrade näitus võttis mõnevõrra emotsionaalse pöörde, kui viiest elavast eksponaadist jäi järsku järele ainult üks. Põhjuseks ebasobiv toit, mida talvepargi külastajad usinasti põhjapõtradele näppude vahelt sisse söötsid, hoolimata keeludest ja siltidest, mis viitasid selgesõnaliselt sellele, et loomi sööta ei tohi.  Viimane põdravasikas Rudolf suudeti aga päästa tänu regulaarsetele antibiootikumisüstidele. Talvepargi töötajate sõnul olid nad leidnud põtrade aedikust nii küpsiste-, saia- kui ka kapsajääke.

“Mõeldes enda lojaalsetele ja uutele külastajatele, oleme parki täiendanud mitmete atraktiivsete talviste tegevustega. Meie eesmärgiks on pakkuda igale külastajale positiivset emotsiooni.” on öelnud antud teemapargi kohta selle müügi- ja turundusjuht Triin Kalda.  Atraktiivsete talviste tegevuste all võib nii mõndagi silmas pidada, kuid vaevalt, et selle alla võiks kuuluda ka loomade surnukssöötmine.

Kuid see, mis on olnud, on olnud ja mida muuta saame, on see, mis ees. Õnneks ongi Tallinna linnavalitsus sel aastal võtnud vastu otsuse põhjapõtrade eksponeerimine ära jätta. Tervitame linnavalitsuse sammu ja loodame, et loomasõbralikud otsused jätkuvad.

 

Tallinna rõõmus sõnum põhjapõtradele