Delfinaario Särkänniemi kaikki delfiinit ohjaaja kalat AE

Lõbustuspark Särkänniemi võttis vastu otsuse sulgeda vastuoluline delfinaarium majanduslikel ja muudel põhjustel. Üle kahe aastakümne on korduvalt üles kutsutud delfiinide vangistuse lõpetamisele.

“Delfinaarium on kahjumlik, ja avalikkuse tänapäevane meelsus delfinaariumite suhtes [delfiinide vangistuses hoidmine] pole uus fenomen — see on järk-järgult välja kujunenud,” ütles Sofia Vikman, kes on Särkänniemi lõbustuspargi juhatuse liige.

“Nüüd on kõige tähtsam, et ülejäänud delfiinidele saab tagatud parimad võimalikud eluolud,” sõnas Vikman.

Särkänniemil on praegu neli delfiini, kes transpoditakse teistesse delfinaariumitesse või lastakse merre lahti 2016. aasta kevadel. Särkanniemi delfinaariumi sulgemine tähendab sedagi, et töötajatele pakutakse samaväärset tööd. Hetkel on aset leidmas vastavad kõnelused.

Viimase kahe aastakümne jooksul on korraldatud palju meeleavaldusi, avalikke arutelusid ja kampaaniaid Särkänniemi delfiinide vangistamise vastu. Viimane suur kampaania, mis nõudis delfinaariumite keelustamist lõbustusparkides (Põhjamaades on vastavaid meelelahutuskohti kaks), toimus 2015. juunis.

Tampere delfinaarium suletakse